Gigel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Divided we fall, but we stand united
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 de fapt joc cu numele de chituc

Go down 
5 posters
AuthorMessage
tara
Guest
Anonymous



de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: de fapt joc cu numele de chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptyWed Jul 22, 2009 7:45 pm

Nume: ADI

Jucator ID
(este link-ul care iti apare cand dai pe Profil, XXXX fiind ID-ul tau)

Populatie:158

Locatie (SE) si coordonate: 24/-2

Cine poate recomanda pentru tine: nu am tinut legatura cu cei de pe serverele anterioare...

De cat timp joci Travian: din decembrie 2007

Ai jucat si alte servere? Daca da cu ce nume, in ce alianta si cat timp: am mai jucat pe 4 servere de la inceput la sfarsit... nu am avut niciodata bulina galbena... pe cel anterior acestuia, pe ro.6 sunt quercus si fac parte din ally KOGAION

Ai facut parte din alta alianta pe acest server? Daca da care era / este aceea: NU

Care au fost / sunt motivele pentru care ai parasit / vrei sa parasesti alianta / aliantele: nu e cazul

Cat de des intri pe Travian: in medie peste 12 ore zilnic

Cine sunt sitteri tai (numele lor in joc): urmeaza...

Care sunt telurile tale pentru sfarsitul serverului:unul singur: alianta din care fac parte sa termine pe primul loc

Ce strategie ai folosit pana acum / Ce stil de joc ai: defensiv (sunt dac)...

Spune-ne ceva despre tine (varsta, localitate, diverse):29 ani, Buc., necasatorit

Ai avut vreodata relatii cu jucatori din SQUAD? Cu cine si ce fel:NU

Ce relatii ai cu vecinii tai / Eventuale probleme, conflicte personale cu ei:nu, am avut mai multe propuneri sa intru in aliante de mana a doua...

Daca esti de acord sa pui loctiitor pe unul din liderii SQUAD pentru a se uita asupra contului tau inainte de a intra: normal
Back to top Go down
tara
Guest
Anonymous



de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: in joc chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptyThu Jul 23, 2009 4:06 pm

Nici un comentariu la aplicatia mea?
Sau poate ca fiind dac nu va intereseaza jucatorii defensivi?
O ally echilibrata ar trebui sa fie formata din 30% daci...
Eu nu ma grabesc, mai pot rezista cel putin o luna sa raman un "lup singuratic"... dar echipa se formeaza in timp, nu in 2-3 zile... spor...
Back to top Go down
constantine
The Quiet Type
The Quiet Type
constantine


Posts : 80
Join date : 2009-07-12
Age : 42
Location : Bucuresti

de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: Re: de fapt joc cu numele de chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptyThu Jul 23, 2009 4:26 pm

Serverul 6 a inceput de ceva vreme... Faci parte dintr-o echipa puternica acolo... Vreau sa ne expui cum crezi tu ca se va termina serverul 6 si pe ce te bazezi.

Daca ai fii nevoit sa alegi intre serverul 6 si serverul 2, pe care l-ai alege? (Si nu! Nu vreau un raspuns de genul eu pot sa le duc pe amandoua; presupunand ca s-ar introduce o regula in Travian potrivit careia nu ai voie sa joci decat pe un server; vreau sa imi motivezi raspunsul)

Intrebare bonus: Stii bancul cu Bula?
Back to top Go down
tara
Guest
Anonymous



de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptyThu Jul 23, 2009 7:12 pm

In acest moment e greu de spus cum se va termina s6... sunt trei aliante puternice in top, probabil se vor face aliante noi, reorganizari... cred ca DOOM nu va tine pasul cu primele doua si e posibil sa fuzioneze cu una din ele... cred ca va fi o lupta stransa pe final intre primele doua aliante...
Daca ar fi sa aleg intre cele doua servere, as alege fara ezitare s6. Acolo deja s-a format o echipa, ne cunoastem, ne ajutam intre noi si liderul (SAM), chiar daca uneori mi se pare cam ingaduitor, este de nota 10.
Pe acest server sunt la inceput, nici macar nu mi-am folosit goldul... dar e posibil ca peste o luna sau doua sa gandesc altfel...
Cu bancurile nu prea le am, asa ca l-am intrebat chiar pe Bula ce a mai facut in ultimul timp si iata ce mi-a spus:
Acum cateva zile a ajuns Bula acasa mult dupa miezul noptii si l-a luat nevasta la intrebari, unde a fost si ce a facut...Atunci Bula i-a spus ca dupa orele de munca l-a invitat secretara directorului sa mearga cu ea acasa sa-i instaleze un program antivirus pe calculator. Vazind cat de tanara si frumoasa este, s-a uitat mai gales la ea, apoi au facut dragoste ca doi nebuni... Nevasta lui Bula, se uita lung la el si zice:
treci la culcare mincinosule, parca eu nu stiu ca ai intarziat jucand TRAVIAN...
Back to top Go down
CNS - Ciumy
Leader T-SQUAD
Leader T-SQUAD
CNS - Ciumy


Posts : 765
Join date : 2009-07-18
Age : 42

de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: re   de fapt joc cu numele de chituc EmptyThu Jul 23, 2009 9:21 pm

Ce parere ai despre Ragnarok?Vezi un raboi intre Ragnarok si Kogain spre sfarsitul serverului sau crezi ca vor ramane ally?



Nepotu'
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: Re: de fapt joc cu numele de chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptyThu Jul 23, 2009 9:46 pm

acum este mult mai usor pe s6 pentru ca este mai dezvoltat... inceputurile sunt intotdeauna mai impiedicate... deci este oarecum normala alegerea ta . daca vrei sa faci insa performanta travianistica este insa f greu sa mergi cu 2 sevare odata e f posibil sa trebuiasca sa te lasi la un moment dat de unul dintre ele. din partea mai ai o bila alba...
Back to top Go down
tara
Guest
Anonymous



de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptyFri Jul 24, 2009 4:47 am

La intrebarea lui CNS cred ca am raspuns ieri... probabil vor fi niste mici batalii de orgoliu intre cele doua aliante, fara demonstratii de forta, altfel va avea de castigat DOOM, dar asta vor stabili numai liderii, in functie de evolutia jocului si de date pe care noi, ca simpli jucatori, nu le stim si nici nu trebuie sa le stim...
Actualul PNA intre cele doua aliante mi se pare fragil si nu cred ca va tine pana la sfarsitul jocului...poate doar daca liderii celor doua confederatii se cunosc intre ei...
Cred ca cele doua aliante au sanse egale (in acest moment) sa ridice ML la nivel 100...dar jocul poate oferi multe surprize, depinde mult de intelepciunea si capacitatea organizatorica a liderilor.
Back to top Go down
tara
Guest
Anonymous



de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptyFri Jul 24, 2009 4:21 pm

pentru ca exista falsa impresie ca esti mai putin eficient daca joci pe doua servere decat pe unul, cred ca ar fi bine sa faceti un sondaj in confederatie sa vedeti cati joaca pe un server si cati pe mai mult de unul...
Asa se va vedea care categorie de jucatori sunt mai activi...
Intrebarea ar trebui sa sune cam asa: precizati numarul de puncte (de cultura) pe care le aveti pe fiecare server pe care jucati in prezent...
Asta e valabil pt. jucatorii fara functii, e clar ca un lider pierde din eficienta daca se inhama sa conduca 2 aliante pe doua servere diferite...
Conluzia va fi ca... dar mai bine ar fi de tras concluziile in urma acestui sondaj... ce ziceti de propunerea mea?
Back to top Go down
xjderry
VIP
VIP
xjderry


Posts : 127
Join date : 2009-07-15
Age : 45

de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: Re: de fapt joc cu numele de chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptySat Jul 25, 2009 11:54 pm

Esti destul de frumos dezvoltat pentru un dac. Din ce ai raspuns pana acu ai o bila alba de la mine.

Ai dreptate in felul tau, sunt unii jucatori care prefera sa joace un singur server si altii care joaca mai multe. Dar, cum ai spus si tu, unii din cei care prefera sa joace un singur server pentru a face performanta sunt leaderi si ca leader e f. greu sa te implici pe mai multe servere. Dar ca jucator normal, cred ca ar merge, chiar daca ceva mai greu. Nu te impiedica nimeni sa nu stai cu 2 taburi deschise. Desigur, presupune si ceva timp liber.

Acum sa te intreb cate ceva:

Din experienta ta, cum este mai bine sa se organizeze o alianta? Regional sau cei mai buni in main?

Ce anume face o alianta sa fie foarte buna? Care sunt cele mai importante elemente?

Iti plac planurile de atac si actiunile organizate? Tu cum ai organiza un plan de atac?

Care sunt cele mai frumoase actiuni din travian la care ai luat parte? Dar cele mai mari dezamagiri?

Care este ordinea in care mor trupele cand ajung pe minus - presupunand ca ai si intariri si trupe proprii?
Back to top Go down
tara
Guest
Anonymous



de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptySun Jul 26, 2009 9:31 am

Nu la mult timp dupa inceperea unui server, mai multe aliante vor forma o confederatie. Scopul confederatiei la inceput, este de a domina o anumita zona, cam 1/4 sau maxim 1/3 din cadran... Orice alianta din aceasta confederatie se va organiza dupa criteriul regional
Sunt multe elemente care trebuiesc indeplinite cumulativ la o ally foarte buna, de exemplu: are nevoie de cel putin un lider cu experienta, sa fie formata din jucatori activi care sa interactioneze intre ei, zona de acoperire si dominare a aliantei sa nu fie mai mare decat capacitatea de aparare si atac a aliantei... despre formarea unei ally foarte buna se poate vorbi foarte mult...
Da, sunt adeptul actiunilor organizate. dar eu sunt dac si poate ar fi trebuit sa ma intrebi cum as organiza un plan de aparare, nu de atac... oricum, orice plan trebuie organizat sub indrumarea liderilor care ar trebui sa detina informatii pe care noi nu le stim...
Sunt multe actiuni frumoase la care am luat parte, dar si dezamagiri... ele sunt sarea si piperul acestui joc...ele dau farmec jocului...cred ca orice jucator activ ar putea discuta zile in sir despre acest subiect...
Acum un an si ceva am citit care trupe mor primele de foame...acum chiar nu-mi amintesc acest lucru, dar ma voi informa... cred ca am uitat pt. ca nu am patit nici eu nici aliatii acest lucru de-a lungul timpului... oricum nu conteaza prea mult care trupe mor primele, sunt trupele aliantei, asta conteaza...
Apropo de aceste subtilitati ale regulamentului, mi se pare interesant si mai putin cunoscut bonusul defensiv al satelor atacate, in functie de populatie... cu cat populatia satului atacat este mai mica in comparatie cu satul care ataca, creste bonusul defensiv al satului atacat cu pana la 30%... cred ca cel putin 75% din ally SQUAD nu cunoaste acest lucru... ar fi bine sa ma insel... dar liderii pot face un sondaj...
De exemplu: care este bonusul defensiv al unui sat cu populatie de 400, daca este atacat de un sat cu populatie de 500 ?
Deocamdata ma opresc aici ca vorba lunga...happy
Astept urmatoarele intrebari...
Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: Re: de fapt joc cu numele de chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptySun Jul 26, 2009 11:49 am

sa ma pui sitter
Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: Re: de fapt joc cu numele de chituc   de fapt joc cu numele de chituc EmptySun Jul 26, 2009 12:26 pm

acceptat
Back to top Go down
Sponsored content





de fapt joc cu numele de chituc Empty
PostSubject: Re: de fapt joc cu numele de chituc   de fapt joc cu numele de chituc Empty

Back to top Go down
 
de fapt joc cu numele de chituc
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» NUMELE ALIANTEI
» NUMELE ALIANTEI - VOT

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gigel :: Ambasada :: Aplicatii-
Jump to: