Gigel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Divided we fall, but we stand united
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 aplicatie barbaros

Go down 
+7
Enigma
666_haldan11
sanziana
titiana
falfal
xjderry
junior
11 posters
AuthorMessage
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptySun Apr 18, 2010 6:05 pm

Nume:barbaros

Jucator ID: http://s2.travian.ro/spieler.php?uid=50751
(este link-ul care iti apare cand dai pe Profil, XXXX fiind ID-ul tau)

Populatie:2551

Locatie (SE/NE/NW/SW) si coordonate:SE
SQUAD 688 (166|-141)
Junior (Capitală) 628 (166|-139)
Alb si Negru 573 (165|-140)
serghei 349 (166|-136)
Sat nou 313 (166|-138)


Cine poate recomanda pentru tine:Junior

De cat timp joci Travian:3 ani

Ai jucat si alte servere? Daca da cu ce nume, in ce alianta si cat timp:primul s5,in ROCK pana la sfarsit

Ai facut parte din alta alianta pe acest server? Daca da care era / este aceea:nu

Care au fost / sunt motivele pentru care ai parasit / vrei sa parasesti alianta / aliantele:...

Cat de des intri pe Travian:3-4 ore pe zi

Cine sunt sitteri tai (numele lor in joc):nu am

Care sunt telurile tale pentru sfarsitul serverului:sa produc cat mai mult deff pentru castigarea serverului

Ce strategie ai folosit pana acum / Ce stil de joc ai:joc defensiv

Spune-ne ceva despre tine (varsta, localitate, diverse):30,bucuresti

Ai avut vreodata relatii cu jucatori din SQUAD? Cu cine si ce fel:junior...o cafea un suc happy

Ce relatii ai cu vecinii tai / Eventuale probleme, conflicte personale cu ei:nu sunt probleme

Daca esti de acord sa pui loctiitor pe unul din liderii SQUAD pentru a se uita asupra contului tau inainte de a intra:da
Back to top Go down
xjderry
VIP
VIP
xjderry


Posts : 127
Join date : 2009-07-15
Age : 45

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyMon Apr 19, 2010 7:17 pm

Spui ca joci defensiv! Care e cea mai buna unitate din travian folosita la defence?

Dar care e cea mai buna combinatie din travian de defense si in ce proportie?

Cum se face o intercalare?

Esti atacat pe toate satele in acelasi timp! Cum le aperi?

Vecinul tau este atacat in acelasi timp cu tine si el este jucator ofensiv! Cum procedezi?
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyMon Apr 19, 2010 7:27 pm

xjderry wrote:
Spui ca joci defensiv! Care e cea mai buna unitate din travian folosita la defence?

Dar care e cea mai buna combinatie din travian de defense si in ce proportie?

Cum se face o intercalare?

Esti atacat pe toate satele in acelasi timp! Cum le aperi?

Vecinul tau este atacat in acelasi timp cu tine si el este jucator ofensiv! Cum procedezi?

1.cea mai echilibrata este scutierul de la daci
2.cea mai buna combinatie dupa mine este pretorian-lancier.proportie sa zica un defender de profesie ca eu nu stiu winking
3.trimiti unitatile tale in acceasi secunda in care cade atacul(dupa clean)
4.apar capitala in primul rand.secundarele se apara cu intercalari sau deloc.
5.il apar pe el.majoritatea deff pe capitala sau satul pe care cere el trupe si pastrez cateva unitati pentru intercalari.

PS:nu sunt de profesie defender dar aici,in stadiul asta si la cat de dezvoltat e contul,nu puteam sa zic ca sunt off si am ca tinta daramarea WW
Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 1:10 pm

ioi
cine aplica aici? laughing
Back to top Go down
titiana
Freshman
Freshman
titiana


Posts : 184
Join date : 2009-12-17
Location : Bucharest

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 2:27 pm

prea bun pentru noi happy (parerea personala)
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 5:20 pm

falfal wrote:
ioi
cine aplica aici? laughing
aplica barbaros.dar are pb cu laptop-ul si m-a rugat pe mine sa completez formularul.tot ce este scris este vorbit prin telefon intre noi on the phone

un edit si pt titiana:nimic nu e prea bun pentru noi tongue
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 5:37 pm

aplicatie telefonica nu cred ca am mai avut pana acum laughing
Back to top Go down
666_haldan11
Quick Learner
Quick Learner
666_haldan11


Posts : 389
Join date : 2009-08-27
Age : 49
Location : Bucuresti

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 6:30 pm

junior wrote:
falfal wrote:
ioi
cine aplica aici? laughing
aplica barbaros.dar are pb cu laptop-ul si m-a rugat pe mine sa completez formularul.tot ce este scris este vorbit prin telefon intre noi on the phone

un edit si pt titiana:nimic nu e prea bun pentru noi tongue


rolling on the floor )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

bagatil in I-SQUAD ca este contul lui si gata
Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 6:57 pm

si tu acum rock on!
Back to top Go down
666_haldan11
Quick Learner
Quick Learner
666_haldan11


Posts : 389
Join date : 2009-08-27
Age : 49
Location : Bucuresti

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 7:23 pm

la WW sunt buni toti ca sa sustina WW-ul
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyTue Apr 20, 2010 7:34 pm

nu este contul meu.este un prieten care a facut pt mine cont de gold si l-am convis sa ramana...
el si in alianta si in afara ei tot va face deff pentru cine-i spun eu.ne-am gandit ca ar fi mai bine sa fie in alianta.
Back to top Go down
Enigma
Freshman
Freshman
Enigma


Posts : 152
Join date : 2009-08-12
Age : 36
Location : iasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyWed Apr 21, 2010 5:19 am

adica sa inteleg ca esti un fel de bulibasa acolo.....happy
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyWed Apr 21, 2010 5:37 am

Enigma wrote:
adica sa inteleg ca esti un fel de bulibasa acolo.....happy
lol...buna asta applause
Back to top Go down
ale
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 53
Join date : 2009-08-25
Location : tg.jiu

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyWed Apr 21, 2010 1:30 pm

SE NUMESTE IL CAPO
Back to top Go down
xjderry
VIP
VIP
xjderry


Posts : 127
Join date : 2009-07-15
Age : 45

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyWed Apr 21, 2010 10:25 pm

ca sa nu mai chinuim omu, mai bine ii dati un invite big grin

SI pt ca imi place sa corectez raspunsurile:

"Care e cea mai buna unitate din travian folosita la defence?" E vb de colonist - are cel mai bun defense ca si consum crop (80 def, consum crop 1)

"Dar care e cea mai buna combinatie din travian de defense si in ce proportie?"
Aici ai nimerit-o .. Procentul e undeva de 3:1 preto : lancieri ( si nu sunt jucator def nici eu ) .. dar is lucruri care te ajuta chiar si ca jucator ofensiv (mai ales la ww)

"Cum se face o intercalare?" "3.trimiti unitatile tale in acceasi secunda in care cade atacul(dupa clean)" Teoretic da, practic multi trimit un fake inainte de clean, asadar e bine sa ai grija si la acest aspect.

"Esti atacat pe toate satele in acelasi timp! Cum le aperi?" "4.apar capitala in primul rand.secundarele se apara cu intercalari sau deloc." Partial adevarat! Daca esti jucator ofensiv si ai armata pe capitala da.. Dar ce te faci daca ai satul de atac diferit de capitala? Care-l aperi mai intai ? satu de atac sau capitala? Ca sa nu mai vb de artefacte (ce necesita trezorerie level 20) ... Asadar tre sa tii cont si de stadiul jocului si de ce am spus mai sus.. "

Si o ultima intrebare: Ai 6 sate .. Cati senatori poti face maxim in 3 sate? happy

Succes la joc!
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyThu Apr 22, 2010 3:15 am

Acum te recunosc...Iantule tu esti? rolling on the floor

Daca am 6 sate pot face 13 senatori,iar in 3 sate pot face maxim 7 senatori....am devenit miliardar?
kiss
Back to top Go down
JHN
Freshman
Freshman



Posts : 219
Join date : 2010-01-19
Age : 33
Location : Brasov,Romania

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyFri Apr 23, 2010 12:04 pm

matematici complexe pe acilea laughing
Back to top Go down
http://www.extremteambuilding.ro
Alessia
Freshman
Freshman
Alessia


Posts : 148
Join date : 2009-07-15

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyFri Apr 23, 2010 7:43 pm

Fara un raspuns direct nerd
Back to top Go down
xjderry
VIP
VIP
xjderry


Posts : 127
Join date : 2009-07-15
Age : 45

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyFri Apr 23, 2010 8:18 pm

junior wrote:
Acum te recunosc...Iantule tu esti? rolling on the floor

Daca am 6 sate pot face 13 senatori,iar in 3 sate pot face maxim 7 senatori....am devenit miliardar? kiss

shame on you Uite ca ai raspuns gresit .. Daca ai 3 sate poti face maxim 9 senatori si nu 7 .. Si tot pe tine te las sa imi povestesti cum smug big grin

PS: Si ai uitat sa imi mai raspunzi la o intrebare: Ce iti aperi mai intai? Satul de atac (care e diferit de capitala) sau capitala? happy
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptySat Apr 24, 2010 2:48 pm

Am uitat...muti palatul de pe un sat pe altul.
De aparat apar capitala ca daca mi-a mai ramas 1 populatie pe satul de atac este in regula.Se fac intercalari si se scapa mai usor.Se apara satul de atac cand ai atacuri de senatorizare.
Back to top Go down
xjderry
VIP
VIP
xjderry


Posts : 127
Join date : 2009-07-15
Age : 45

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptySat Apr 24, 2010 8:50 pm

junior wrote:
Am uitat...muti palatul de pe un sat pe altul.
De aparat apar capitala ca daca mi-a mai ramas 1 populatie pe satul de atac este in regula.Se fac intercalari si se scapa mai usor.Se apara satul de atac cand ai atacuri de senatorizare.
Asa este, dar in acest stadiu al jocului e mai important satul de atac decat capitala (cu toate ca nici aceasta nu e de neglijat) - mai ales in cazul in care ai o armata serioasa...

PS: Cine raspunde la intrebari din voi 2? Cel care face aplicatia (barbaros) sau tu (junior?) big grin ...
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptySun Apr 25, 2010 11:57 am

Amandoi raspundem.Ti-am zis ca vb la tel.
La cea cu aparat capitala sau satul de atac,am raspuns eu(junior) la ce as face in momentul de fata.Ca daca am sat de atac dar nu am hrana sa-mi sustin armata...iar nu-i bine.
Acuma....mai time out cu intrebarile ca nu aplicam pentru functie de alianta rolling on the floor
Back to top Go down
InkId
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 38
Join date : 2009-12-19
Age : 35
Location : Bucuresti

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyMon Apr 26, 2010 7:44 am

ramona observ ca l-ai bagat in sedintza big grin
Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros EmptyWed Apr 28, 2010 3:39 pm

gata nea...situatie lamurita.
invitatie in I
Back to top Go down
Sponsored content





aplicatie barbaros Empty
PostSubject: Re: aplicatie barbaros   aplicatie barbaros Empty

Back to top Go down
 
aplicatie barbaros
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» aplicatie Venom
» Aplicatie.
» aderare alianta
» Aplicatie!
» #aplicatie

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gigel :: Ambasada :: Aplicatii-
Jump to: