Gigel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Divided we fall, but we stand united
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Aplicatie I-SQUAD

Go down 
5 posters
AuthorMessage
JHN
Freshman
Freshman



Posts : 219
Join date : 2010-01-19
Age : 33
Location : Brasov,Romania

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyThu May 06, 2010 2:15 pm

Nume: Irina (username darkdream92)

Jucator ID: http://s2.travian.ro/spieler.php?uid=31928

Populatie: 1481

Locatie: SE, coordonate: (237|-62),(238|-61),(245|-60),(246|-61)

Cine poate recomanda pentru tine: JHN

De cat timp joci Travian: ~ 1 an

Ai jucat si alte servere? Daca da cu ce nume, in ce alianta si cat timp: da, pe majoritatea cu username-ul darkestfear, doar la inceput am folosit
acest username (darkdream92), am jucat pe toata perioada serverelor, de cand am prins inregistrarea in orice caz, pana la sfarsit, pana acum am prins
doar serverul 4 tocmai incheiat, cu alianta Bushido (runda precedenta celei actuale) - am castigat serverul cu ei, de asemenea serverul 6 cu alianta
BOOM (un wing al aliantei Q.E.D.). Ca servere ce inca merg, joc pe ro7, ro5, ro3 si ro2, desigur. Joc si pe com pe s10, s8, s6, s5, s3, s2, s1.

Ai facut parte din alta alianta pe acest server? Daca da care era / este aceea: KoH, cea prezenta

Care au fost / sunt motivele pentru care ai parasit / vrei sa parasesti alianta / aliantele: Din dorinta de a nu risca sa raman intr-o
alianta care risca sa fie inactiva sau doar de a face parte dintr-o alianta mai mare, mai puternica, mai activa.

Cat de des intri pe Travian: Zilnic, de cel putin 2 ori pe zi

Cine sunt sitterii tai (numele lor in joc): JHN

Care sunt telurile tale pentru sfarsitul serverului: Daca este posibil, sa fac parte dintr-o echipa (alianta) cu care sa castig serverul - si asta
mai ales pentru ca stiu ca sunt capabila de un joc mai mult decat decent, si pot ajuta foarte mult.

Ce strategie ai folosit pana acum / Ce stil de joc ai: Joc atat defensiv cat si ofensiv, fara sa pun pret mai mare pe atacuri si raiduri mai mult ca
pe dezvoltare, desi in ultimele 2 luni am inceput sa prind gustul atacurilor din ce in ce mai mult.

Spune-ne ceva despre tine (varsta, localitate, diverse): Am 17 ani, sunt din Brasov si activitatile mele preferate sunt sa ascult muzica, sa fac muzica
din cand in cand, sa ies cu prietenii, sa joc Travian, sa citesc romane care dau spre horror, sa scriu, sa fotografiez natura si diverse evenimente etc.
Si sunt o persoana foarte optimista si plina de viata.

Ai avut vreodata relatii cu jucatori din SQUAD? Cu cine si ce fel: Pana acum nu am avut tangente cu jucatori din SQUAD in afara de JHN - care in viata
reala imi e coleg de liceu si bun prieten.

Ce relatii ai cu vecinii tai / Eventuale probleme, conflicte personale cu ei: Nu am conflicte cu nimeni momentan; cat despre vecini, nu am avut ocazia
sa ii cunosc prea bine; mai existau situatii cand organizam schimburi de resurse, dar asta e cam tot.

Daca esti de acord sa pui loctiitor pe unul din liderii SQUAD pentru a se uita asupra contului tau inainte de a intra: Da, desigur. Nu gasesc nicio
problema in legatura cu aceasta propunere.
Back to top Go down
http://www.extremteambuilding.ro
JHN
Freshman
Freshman



Posts : 219
Join date : 2010-01-19
Age : 33
Location : Brasov,Romania

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyThu May 06, 2010 2:16 pm

Parerea mea e ca inca un jucator bun la support WW nu strica, iar contul fiind sub supravegherea mea va fi foarte foarte utila pentru alianta.
Back to top Go down
http://www.extremteambuilding.ro
FLorix
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 53
Join date : 2010-01-05
Location : Cluj-Napoca

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyThu May 06, 2010 4:09 pm

JHN din satul 2.Nowhere atacă pe darkdream92 din satul moonrise
in pe 05.05.10 la 15:15:02 Ora
trupe: Măciucar 20
Victime 20
Informaţii Nici un soldat nu s-a întors

Asta a fost cu o zi in urma, din prietenie si prea multa colegialitate ... direct la capitala big grin
Back to top Go down
JHN
Freshman
Freshman



Posts : 219
Join date : 2010-01-19
Age : 33
Location : Brasov,Romania

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyThu May 06, 2010 4:41 pm

Florix....Ma incomodau aia 20 de maciucari....Si stiam CATE trupe are pe satul ala...
Ti se pare intamplatoare configuratia satelor lipite de capitala mea ?Ce barbar stapan pe zona sa ar fi lasat un alt jucator sa isi faca sate lipite de el ?
Back to top Go down
http://www.extremteambuilding.ro
FLorix
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 53
Join date : 2010-01-05
Location : Cluj-Napoca

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyThu May 06, 2010 7:59 pm

Hai ca nu am vrut sa sune a mustrare, dar mi-a placut cand am vazut acea "vizita" la capitala. Ti-am inteles motivele despre care spuneai si sunt vizibile si pe harta.
Ca barbar am totusi o nelamurire: Ai o capitala si 3 (trei) oaze de crop cu posibilitate de anexare, iar tu... inca nimic? surprise Nici macar una? Sau le-ai lasat colegei tale? thinking
PS: Cele 20 de maciuci le puteai sacrifica pe o astfel de oaza. winking

JHN, cele spuse au fost o simpla parere a unui suflet prea mic intr-o lume atat de mare. Daca ti-am adus vreo ofensa... imi cer scuze. Mai multe nu comentez pt ca nu e locul si momentul.
Back to top Go down
InkId
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 38
Join date : 2009-12-19
Age : 35
Location : Bucuresti

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyFri May 07, 2010 7:36 am

hai ramona , te asteptam cu interogariu big grin
Back to top Go down
JHN
Freshman
Freshman



Posts : 219
Join date : 2010-01-19
Age : 33
Location : Brasov,Romania

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyFri May 07, 2010 12:04 pm

da stiu de oaze, le voi lua in curand...
Back to top Go down
http://www.extremteambuilding.ro
xjderry
VIP
VIP
xjderry


Posts : 127
Join date : 2009-07-15
Age : 45

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptySun May 09, 2010 1:39 am

InkId wrote:
hai ramona , te asteptam cu interogariu big grin
Daca vrei tu ...

Ce reprezinta pentru tine SQUAD? O descriere in 5 cuvinte cheie ..

Esti barbar si vrei sa iei un sat de la un adversar .. Cum procedezi pentru a-l induce in eroare?

Esti roman si vrei sa duci un sat adversar in crop death. Cate atacuri dai, cum le organizezi, si de ce armata ai nevoie?

Esti coordonator de echipa defensiva si toti colegii sunt atacati pe toate satele. Cum organizezi defensiva?

Esti dac, ai un singur sat si esti atacat de un barbar cu maciucari! Armata ta este ofensiva ... Cum procedezi pentru a-i pricinui pagube cat mai mari atacatorului? Mentionez ca nici tu si nici colegii tai nu te pot ajuta cu defence.

Care crezi ca ar trebui sa fie atributiile unui leader de alianta? happy Dar ale unui jucator?

Care este cel mai important lucru pentru ca o alianta sa invinga in acest joc?

Care este ultima varianta de travian si ce avantaje ofera in plus fata de cea precedenta?
.....
Back to top Go down
JHN
Freshman
Freshman



Posts : 219
Join date : 2010-01-19
Age : 33
Location : Brasov,Romania

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptySun May 09, 2010 6:31 am

Revin cu raspunsul de indata ce apuc sa vorbesc cu darkdream92 tongue

Dar, eu personal, nu am inteles partea cu inducerea unui adversar in eroare cu cucerirea satului...Ce altceva decat catapulte pe toate satele as putea face sa il induc in eroare ? In plus, odata ce ai scazut loialitatea satului respectiv e clar ca vrei sa il cuceresti ....(poate scazi loialitatea la 2 sate sa nu isi dea seama pe care il vrei cu adevarat , dar totusi....)
Back to top Go down
http://www.extremteambuilding.ro
darkdrea
Guest
Anonymous



Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Aplicatie - chestionar 2   Aplicatie I-SQUAD EmptyMon May 10, 2010 12:57 pm

lupta, respect, efort, teamwork, fair-play

Atacuri fake insotite de atacuri cu armata ofensiva + catapulte pe toate satele, si desigur atacuri responsabile cu un numar relativ mare de soldatei ofensivi + capetenie, si, intr-adevar, pentru inducere in eroare, posibil si atacul cu capetenie pe mai multe sate decat doar cel pe care vrei sa il cuceresti

In mod firesc, armata trebuie sa fie compusa din catapulte + armata ofensiva (cavaleria nu isi are neaparat rostul daca nu e vorba exclusiv de raid pt resurse, pentru ca e incetinita de catapulte oricum) Atacul trebuie sa fie normal, nu raid, si in primul rand tinta sunt lanurile de grau, dar si granarul, hambarul si targul, pentru a reduce posibilitatea refacerii pierderilor si readucerea pe plus a productiei orare de hrana. Oricum, e preferabil sa dai raiduri inainte ca sa il lasi fara resurse prea multe oricum, sa te asiguri ca nu are de unde sa scoata resurse pentru refacere, si sa cobori nivelul zidului/palisadei/meterezelor, ca sa nu ramai fara prea multe trupe (asta doar daca e cazul)

In primul rand, incerc sa gasesc un loc sigur in care poate fi "depozitata" defensiva ramasa, am grija ca toti sa fie online sau sa aiba sitter pe timpul cat inca mai sunt atacuri indreptate spre ei. Daca e vorba de sate mici, ii instruiesc sa isi ridice beciuri destule cat sa acopere resursele pe care le au acolo, daca sunt sate mai mari si au posibilitatea sa instruiasca trupe defensive, sa faca asta si apoi sa le trimita spre satul suport (daca acesta exista), daca nu sa le trimita la un coleg si sa le retraga imediat, sau sa le trimita spre o locatie mai indepartata. Daca sunt daci, ii sfatuiesc sa isi ridice temnite si sa aibe multe libere ca sa captureze un numar mare de soldatei din armata atacatorului. Ideal e ca toti sa isi fereasca resursele de atacatori si sa instruiasca armata defensiva, care incetul cu incetul se va strange si va putea fi indreptata spre cei cu atacuri mai importante (prioritate fiind cei atacati cu catapulte, desigur). Scopul este ca atacurile asupra lor sa inceteze fie pentru ca nu mai sunt resurse de furat, iar atacatorul renunta la un moment dat sa mai atace, fie pentru ca armata atacatorului este decimata din cauza numarului mare de trupe capturate in temnite, omorate ( fie datorita bonusului defensiv mare - nivel mare la zid/palisada/metereze, fie datorita defensivei in numar mare prezenta in sat la momentul atacului )

Prin construirea de beciuri suficiente pentru a ascunde resursele existente in sat la momentul atacurilor, ridicarea de temnite cat mai numeroase, ridicarea nivelului palisadei cat mai mare.

Un leader de alianta ar trebui sa fie responsabil, respectuos, bine organizat, sa dea dovada de fair-play, sa aiba memorie buna, atentie distributiva, rabdare si spirit de conducator, desigur. Un jucator ar trebui sa fie responsabil, receptiv la "ordinele de sus" si deci implicit si dornic sa ajute, nicidecum ignorant sau neatent, sa dea dovada de bun-simt si fair-play, colegialitate si respect, cu alte cuvinte.

Cel mai important lucru pentru ca o alianta sa invinga in acest joc este un grad mare de implicare a jucatorilor ce fac parte din aceasta, ceea ce inseamna spirit de echipa, dorinta de a ajuta, comunicativitate, respect pentru ceilalti (dar si pentru sine) si receptivitate.

Ultima versiune de Travian este T3.6, modificarile aparute fiind:

1. la adunare, doar 5 miscari ale trupelor (detasamente) per nivel al cladirii
2. diferentierea tipurilor de atacuri si a transporturilor de resurse (referitor la aspectul iconurilor)
3. research loop la armurier si fierarie
4. afisarea mesajului "destule resurse la data(ora) X" si "capacitate raiduri"
5. scoaterea bonusului 10% off/def
6. linkuri directe catre targ NPC / "constructie imediata"
7. serviciul Premium Plus - 10 Aur fata de 15
8. noi elem. grafice - artefacte si campuri de resurse
9. panourile cladirilor ce pot fi construite dar si a link-urilor de la Preferinte pot fi minimizate / maximizate dupa necesitati
10. implementarea unui serviciu Premium "Gold club" bazat pe puncte Aur (unic taxat / server)

Ca avantaje le consider pe 2,3,4,6,8,9
Back to top Go down
Katrina
The Quiet Type
The Quiet Type
Katrina


Posts : 20
Join date : 2009-07-22
Location : Timisoara

Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD EmptyFri May 14, 2010 1:41 pm

Jucator activ care doreste sa ajute alianta. Este de asemenea recomandata de unul din cei mai activi jucatori din I-SQUAD, si a raspuns corect la intrebarile primite.
Aplicatie acceptata.
Back to top Go down
Sponsored content





Aplicatie I-SQUAD Empty
PostSubject: Re: Aplicatie I-SQUAD   Aplicatie I-SQUAD Empty

Back to top Go down
 
Aplicatie I-SQUAD
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» aplicatie pentru alianta A squad sau D squad sau H squad
» aplicatie pentru alianta squad sau wing squad
» Aplicatie SQUAD / wing SQUAD
» aplicatie squad
» Aplicatie Squad-t

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gigel :: Ambasada :: Aplicatii-
Jump to: