Gigel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Divided we fall, but we stand united
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Next Server

Go down 
+15
lstein
Moon&Sunshine
papillon
Barbarul Jan
Enigma
andreiuta.
yetty
kuwabara
falfal
timur
sanziana
C&A
laly
junior
lumysilver
19 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
lumysilver
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 40
Join date : 2009-07-15
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Next Server   Next Server EmptyTue Aug 24, 2010 5:08 pm

Salutare la toti daca mai e cineva pe aici, am incercat sa fac topic in alta parte dar nu a mers. Deci, care va fi next server pentru fiecare. Poate unii din noi vor ramane aici, poate altii joaca si pe alte servere. Hai sa vedem fiecare incotro o apuca winking . Pentru mine urmatorul server va fi s3 cadran SE si va fi si ultimul server.
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyTue Aug 24, 2010 7:25 pm

asta astept si eu.sa inceapa s3 si sa-l facem sa fie un server de retragere de neuitat.
deci si pentru mine va fi s3 in SE
Back to top Go down
laly
The Quiet Type
The Quiet Type
laly


Posts : 31
Join date : 2009-08-11
Age : 46
Location : Hd

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyFri Sep 03, 2010 9:32 pm

acum sunt pe s7 si nu cred ca voi continua pe alte servere
Back to top Go down
C&A
Leader H-SQUAD
Leader H-SQUAD
C&A


Posts : 202
Join date : 2009-07-27
Age : 61
Location : Bucuresti

Next Server Empty
PostSubject: Noul Forum extern   Next Server EmptySun Oct 17, 2010 6:30 pm

Salutari nostalgicilor care mai viziteaza acest forum.
Ar fi interesant sa ne anunte cineva linkul noului forum pentru ro3.
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyTue Oct 19, 2010 10:07 am

http://www.aliantelecolumna.ro/

Sunt negocieri pentru o mutare Squad pe com si formarea unei aliante romanesti .
Back to top Go down
lumysilver
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 40
Join date : 2009-07-15
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyTue Oct 19, 2010 4:09 pm

sanziana wrote:
http://www.aliantelecolumna.ro/

Sunt negocieri pentru o mutare Squad pe com si formarea unei aliante romanesti .

OMG !!! De unde ai scoso? Din cate stiu eu se va intra pe viitorul s3, dar asta din ce am tras concluzii din diferite posturi pe blog sau pe forum. Trecutul nu prea ne lasa sa jucam "hand in hand" cu columna, ar fi rusinos sa jucam pe .com cu ei. In cateva zile se va restarta s2, vom vedea cine si cum intra. Din cate stiu eu pe s3 va intra BarbarulJan, Mikidutza, Junior, Timur (asa spunea intr-o revista Travian), ... mai sunt, vom vedea atunci. Zona va fi SE. Eu personal voi intra pe s3. Asta cu .com e vrajeala columniana, "cunoscatorii stie" . Spor la joc !
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyTue Oct 19, 2010 5:20 pm

lumysilver wrote:
sanziana wrote:
http://www.aliantelecolumna.ro/

Sunt negocieri pentru o mutare Squad pe com si formarea unei aliante romanesti .

OMG !!! De unde ai scoso? Din cate stiu eu se va intra pe viitorul s3, dar asta din ce am tras concluzii din diferite posturi pe blog sau pe forum. Trecutul nu prea ne lasa sa jucam "hand in hand" cu columna, ar fi rusinos sa jucam pe .com cu ei. In cateva zile se va restarta s2, vom vedea cine si cum intra. Din cate stiu eu pe s3 va intra BarbarulJan, Mikidutza, Junior, Timur (asa spunea intr-o revista Travian), ... mai sunt, vom vedea atunci. Zona va fi SE. Eu personal voi intra pe s3. Asta cu .com e vrajeala columniana, "cunoscatorii stie" . Spor la joc !

Pe Ciprian care a jucat pe contul SuperMario il stii, daca ai un nr de tel sau adresa de mess poate sa iti confirme ca el a vorbit la telefon cu Timur

Poti sa te inscrii pe forumul Columna pentru mai multe informatii , Timur, Falfal, Enigma sunt inscrisi .

Deocamdata se discuta nu stiu cat de batut in cuie e proiectul.
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 6:28 am

eu as juca oriunde numai sa se anunte din timp...
oricum pe forumul asta mai intra lume deci si aici e bine de anuntat
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 1:34 pm

Salut,

Intr-adevar, dupa indelungi dezbateri, dupa ce am studiat dinamica urmatorului S3, am ajuns la concluzia ca un server.com intr-o alianta de ROMANI este ceea ce ar trezi interesul oricarui player de travian.
Personal, mi-am dorit enorm sa joc urmatorul S3.ro si sa-l castigam impreuna. Dar mi-am dorit sa castigam urmatorul S3 in fata unui adversar redutabil. Din pacate, Columna a declinat oferta de a lupta cu noi, Bushido (care anuntase prezenta pe S3.ro) s-au retras si ei si s-au orientat spre .com, Ragnarok asemenea. Ne ramanea varianta unui S3.ro mediocru, cu pseudo-adversari si sincer, echipa SQUAD poate si merita mai mult de atat happy

Ca atare, va redau pe scurt ceea ce s-a discutat, de principiu, cu liderii Bushido si Columna:

- Vom juca cu totii sub un nume NOU, comun tuturor, care se va stabili de comun acord si care nu va fi Columna, SQUAD, Bushido, WiDE, DEUS, RAGNAROK samd.
Proiectul tocmai asta are in vedere: suntem playeri romani care intram pe un server international in speranta si cu dorinta de a-l castiga.Nu suntem SQUAD, WIDE, Columna samd. Se incearca constituirea unui nucleu puternic de playeri coordonati de unii dintre cei mai cunoscuti coordonatori, asta pt ca sansele de reusita sa fie unele reale.
- In ceea ce priveste cadranul- aici s-a avut in vedere sa intram in cel mai slab cadran la S5.com si este vorba de cadranul SW. In SE si NE, acolo, joaca campionii en titre. Sa intri in cadran cu ei inseamna sanse aproape 0 la o alianta exclusiv romaneasca asa cum ne dorim noi. Am intrat pe forumul com si din discutii s-a vazut ca SW-ul e cel mai slab cadran si deci va fi cel mai usor de "curatat" sa zic asa.
- Ca si organizare a aliantei- vom juca pe nuclee- adica eu voi avea un nucleu de 10-20 de playeri in alianta cu mine ( jucatori cu care ne-am "sudat" in actiuni sa zic asa) iar restul playerilor se vor organiza zonal, pentru a avea maxima eficienta. Pe scurt, daca langa mine va fi un ex columnist, va intra in alianta coordonata de mine, pe criteriul zonal. Nu facem discriminari, nu jucam pe "bisericute". Si asa menirea noastra e una dificila- incercam sa castigam un server international cu o alianta romaneasca ceea ce nu e tocmai usor.
Se va stabili un consiliu de coordonare si apoi, fiecare isi va stabili coordonatorii- se stie ca de coordonatori este intotdeauna nevoie.

Asta in mare...Astept pareri, intrebari, ce vreti voi....
Va rog in acelasi timp sa va faceti un cont si aici: http://www.aliantelecolumna.ro/. Sunt discutii legate chiar de viitorul S5.com. Se poarta discutiile acolo fiindca ei au cumparat domeniul pentru forum. Pentru alianta noua insa care se va forma pe com, intreaga fata a forumului se va schimba.



Back to top Go down
lumysilver
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 40
Join date : 2009-07-15
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 6:30 pm

Ce garantie ai ca daca Madfrog de ex. va tine un ww, acel ww nu se va numi Columna atunci cand ajunge la lev.99? Sunt cei mai perversi jucatori de travian. Episodul Despot nu este singurul. Din cate imi aduc aminte am fost destul de reticienti atunci cand a fost vorba de primit jucatori in SQUAD din Columna, cativa au intrat (Mexy, Mulder), o gramada de aplicatii respinse, iar acum sa jucam cu ei sa formam o echipa romaneasca pe .com mi se pare ca suntem prea naivi. Ce daca nu intra pe next s3, nici pe s2 nu au fost si pe s2 s-a format SQUAD. Nu sunt cei mai buni jucatori de travian in Columna. Eu personal prefer sa joc pe s3 si sa castigam serverul. Sa inteleg ca SQUAD a existat numai pe s2, nu. Raspunsul vostru va fi asta, alianta nu se va numi Columna si se va merge pe seriozitatea, acum va intreb eu, unde se face contul, pe forumul "aliantele columna"? Din ce am mai discutat cu cativa membrii SQUAD zilele astea, toata lumea stia si stie de s3, acum ..... vom vedea. Spor!

Revin ca am uitat ceva, un copy/paste de pe forumul travianb, sectiunea s3.

ÃŽn prealabil postat de biker Vezi mesajul
..... Chiar daca am fi 300 nu cred ca as putea avea un strain la cateva casute de mine care sa stie jocul si sa fie activ si sa ii refuz intrarea in Columna......
happy Nu ca as vrea sa se intample, dar as pune un pariu ca va fi o teapa data pentru ultima oara de Columna. In fine, voi stiti poate mai bine. Spor! ... din nou happy

Mai editez odata, last time.
Parca nu-mi vine sa cred ca incerc sa va explic cine este Columna, unul ca Madfrog care are ca semnatura pe forumul travian

Membru Columna 2007 - ?
WW Builder 2008-2009 Despot nivel 100 - Alianta Columna (Server Castigat)
WW Builder 2009-2010 MaDFroG nivel 89 - Alianta Columna ( Server Castigat )
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 6:52 pm

lumysilver wrote:
Ce garantie ai ca daca Madfrog de ex. va tine un ww, acel ww nu se va numi Columna atunci cand ajunge la lev.99? Sunt cei mai perversi jucatori de travian. Episodul Despot nu este singurul. Din cate imi aduc aminte am fost destul de reticienti atunci cand a fost vorba de primit jucatori in SQUAD din Columna, cativa au intrat (Mexy, Mulder), o gramada de aplicatii respinse, iar acum sa jucam cu ei sa formam o echipa romaneasca pe .com mi se pare ca suntem prea naivi. Ce daca nu intra pe next s3, nici pe s2 nu au fost si pe s2 s-a format SQUAD. Nu sunt cei mai buni jucatori de travian in Columna. Eu personal prefer sa joc pe s3 si sa castigam serverul. Sa inteleg ca SQUAD a existat numai pe s2, nu. Raspunsul vostru va fi asta, alianta nu se va numi Columna si se va merge pe seriozitatea, acum va intreb eu, unde se face contul, pe forumul "aliantele columna"? Din ce am mai discutat cu cativa membrii SQUAD zilele astea, toata lumea stia si stie de s3, acum ..... vom vedea. Spor!

Revin ca am uitat ceva, un copy/paste de pe forumul travianb, sectiunea s3.

ÃŽn prealabil postat de biker Vezi mesajul
..... Chiar daca am fi 300 nu cred ca as putea avea un strain la cateva casute de mine care sa stie jocul si sa fie activ si sa ii refuz intrarea in Columna......[u]
happy Nu ca as vrea sa se intample, dar as pune un pariu ca va fi o teapa data pentru ultima oara de Columna. In fine, voi stiti poate mai bine. Spor! ... din nou happy

Nu risti nu castigi big grin

LODM ( alianta franceza ) a facut asta ( ma rog parca era si un wing portughez )

Un inamic comun puternic va ajuta grupul sa se sudeze cowboy
Back to top Go down
lumysilver
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 40
Join date : 2009-07-15
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 6:59 pm

Sanziana numai posta aiurea, lasa pe altii sa comenteze care stiu despre ce este vorba. Vrei sa joci pe .com, go ahead, nu te opreste nimeni
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 8:29 pm

Daca MadFrog va tine ww-ul (aici insa te rog sa tii cont ca sunt multe necunoscute in cauza, este o situate ipotetica, vom juca un com si dinamica jocului este diferita) as vrea sa analizezi putin logica denumirii acelui ww- la level 99- Columna. Presupunem deci ca 11 luni jucam in alianta..."X"- si la level 99 cand va ajunge ww-ul, MF ii schimba denumirea in Columna...Spune-mi ce anume ar rezolva cu asta, concret. Pentru ca sa nu uitam , pe S3-ul unde a existat Despot, a existat alianta Columna, de la inceput pana la sfarsit...Pe comul de care tocmai vorbim aceasta alianta NU va exista...Intreaga comunitate travianistica stie ca in alianta care se va forma se vor reuni jucatori din multe aliante romanesti de traditie...Ce ar rezolva cu redenumirea ww-ului? Poate numai "castigarea" unui stigmat definitiv care li s-ar pune de intreaga suflare travianistica. Nu stiu deci, de ce in cazul unei victorii iminente (ca vorbim de un ww la level 99) si-ar da cu "firma-n cap" cum se spune.Mai mult, nu uita, pe comul de care vorbim nu vor fi numai playeri SQUAD, WIDE si COLUMNA. Vor fi jucatori din alianta Lorzii de pe S1, din alianta Bushido de pe S4, din alianta Ragnarok/Apache/Aegis.
Ai dat copy paste la mesajul lui Biker...Ei, imagineaza-ti ca daca noi avem un lumysilver (care se opune proiectului) au si ei un "biker" care este de aceeasi parere cu lumysilver...happy
Nu spun ca este usor- asta din prisma noastra, a celor care am luptat asiduu impotriva Columnei pentru ca ceilalti playeri din celelalte aliante romanesti nu au nici o strangere de inima- dar cred ca este un proiect indraznet si mai cred ca putem face o figura frumoasa acolo, pe un server international...Sau putem macar sa incercam.
Daca pe tine te motiveaza jocul pe un server 3 sub-mediocru, pe mine nu...
Cea mai mare dorinta a mea a fost sa joc S3-ul impreuna cu echipa sudata pe S2 , impotriva Columnei- adica impotriva unui adversar redutabil pe care stiu sigur ca-l puteam infrange...Acest lucru nu este cu putinta insa si un S3 asa cum se preconizeaza a fi cel care va urma, pe mine nu ma atrage...Poate ar fi bine sa urmaresti discutiile de la ambasadele S3 unde posteaza cei care vor juca acolo...Sa-mi spui cum ti se par....
Cat priveste conturile pe forumul "aliantelecolumna" am explicat motivul in prima postare dar probabil ti-a scapat...Este vorba de un domeniu platit de ei pt forum de aceea s-a folosit acela dar, in momentul formarii noii aliante pe .com, intreaga "fata" a forumului urmeaza sa se schimbe...
Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 9:02 pm

Este corect ce a ascris Timur mai sus. Intrarea se face pe com.

Nu mai avem ce face pe s3...din moment ce nu mai activeaza nimeni pe acolo.
Urmeaza sa se posteze si pe forumul extern la ambasade.

@lumysilver
Stiu ce zici, dar pe s3 chiar nu avem ce face.
S3ul de acum 2 ani este istorie, si mergem pe com sa avem un server competitiv.
Despre tradare:
Este putin probabil sa se incerce ceva, din moment ce intra si Bushido, Wide, Deus, Ragnarok si se amesteca lumea.
Asa ajunga MF la lv 99 si sa puna Columna...asa puteam pune si noi Squad, Bushido sa puna Bushido...ce au rezolvat?
Toata comunitatea stie ca intram mai multe aliante, pt a face o alianta Nationala...si automat se poate numi wwul cum vrea fiecare...nu are nici cea mai mica relevanta.

Eu zic ca este timpul sa lasam trecutul in spate, si sa mergem sa facem un joc frumos.
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyWed Oct 20, 2010 9:04 pm

lumysilver wrote:
Sanziana numai posta aiurea, lasa pe altii sa comenteze care stiu despre ce este vorba. Vrei sa joci pe .com, go ahead, nu te opreste nimeni

Multumesc foarte mult broken heart
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyThu Oct 21, 2010 10:49 am

thumbs up un com..GIZAS
De abia astept...cand sunt inregistrarile?
SW ati zis da?
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyThu Oct 21, 2010 6:58 pm

Preconizam ca in noiembrie dar vom anunta aici din timp si exact cadranul in care ne inregistram. N-am nici cea mai mica intentie sa joc fara echipa Squad happy
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyThu Oct 21, 2010 7:02 pm

Unde se discuta pe forumul columna? ca mi-am batut capul pe acolo si nu am gasit....
Tot mai bine ar fi sa se anunte aici deoarece nu cred ca o sa-si faca multi cont pe forumul columnienilor
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyThu Oct 21, 2010 7:29 pm

Se discuta aici" http://www.aliantelecolumna.ro/forum/showthread.php?t=25", dar nu conteaza- postam oricum pe forumul SQUAD.
Ar fi bine sa scrie mai multi aici sa stim cum ne organizam. Sper sa fie vizualizat topicul si sa stie cat mai multi unde vom juca.
Back to top Go down
kuwabara
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 20
Join date : 2009-10-01

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyFri Oct 22, 2010 6:20 am

Salut
Sunt relativ nou in familia SQUAD, am jucat doar fostul s2 impreuna, dar mi-ar place sa joc si un .com cu voi.
Ma inscriu si eu, numai sa transmiteti data inceperii si cadranul.
Vlad
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyFri Oct 22, 2010 8:18 am

Sigur. Aici se vor posta absolut toate informatiile.
Back to top Go down
yetty
The Quiet Type
The Quiet Type
yetty


Posts : 56
Join date : 2009-09-17
Age : 40
Location : bucuresti

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptyFri Oct 22, 2010 7:38 pm

pe mine m ati convins! vin si eu pe .com! banuiesc ca o sa aveti nevoie de deff ul meu, nu?
si app! lumysilver nu inteleg de ce te tot ataci atat cu columna! daca stau si ma gandesc mai bine si pe S2 au fost multi playeri care au venit din aliante concurente si s au integrat destul de bine in squad si au ajutat la castigarea serverului! pana si eu am fost membru IH la inceputul serverului si cand am venit in squad am fost primit cu bratele deschise atat eu cat si deff ul meu cu care ma pot lauda oricand.
deci hai sa aratam lumii intregi ca romanii stiu sa joace travian, ma rog cel putin cei care nu sunt prea profesionisti ca sa alieze cu playeri de pe toate serverele si din toate aliantele!
Back to top Go down
andreiuta.
The Quiet Type
The Quiet Type
andreiuta.


Posts : 24
Join date : 2009-10-11

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptySat Oct 23, 2010 4:47 pm

eu am inceput actualul s2 ..... dar asi vrea sa joc cu echipa squad
in legatura cu s3 nu stiu ce sa spun ....... poate voi intra si eu in joc confused
sunt noua in echipa squad am jucat cu voi duar fostul s2 ( duar jumatate din joc) apreciez multi jucatori din squad winking
pe s2 acum joac in S-E (-6/-11) si din pacata am dat duar de Ambro in joc crying


Last edited by andreiuta. on Sun Oct 24, 2010 10:36 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
yetty
The Quiet Type
The Quiet Type
yetty


Posts : 56
Join date : 2009-09-17
Age : 40
Location : bucuresti

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptySat Oct 23, 2010 7:57 pm

pe actualul S2 mai suntem yo, swat si kuwabara dar suntem in SE! posibil sa mai fie si altii dar nu stiu daca sunt cu acelasi nume sau cu altul pt ca nu am studiat lista pana acum
Back to top Go down
andreiuta.
The Quiet Type
The Quiet Type
andreiuta.


Posts : 24
Join date : 2009-10-11

Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server EmptySun Oct 24, 2010 9:07 am

si va mai ganditi sa mai faceti o echipa ? sad
Back to top Go down
Sponsored content





Next Server Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server Empty

Back to top Go down
 
Next Server
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» aplicatie pe sever 2
» Filmul SQUAD de final de server

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gigel :: Ambasada :: Aplicatii-
Jump to: