Gigel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Divided we fall, but we stand united
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Aplicatie wing Squad

Go down 
3 posters
AuthorMessage
pop75
Guest
Anonymous



Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: Aplicatie wing Squad   Aplicatie wing Squad EmptyThu Jul 23, 2009 12:44 pm

Nume:
pop75

Jucator ID:

Populatie: 129 (reala - fara fierarii si alte porcarii de simmer)
Locatie (SE/NE/NW/SW) si coordonate:
NE milimetric - 83/5

Cine poate recomanda pentru tine:
Nu vad nici un user cunoscut in zona. Poate exista printre cei care urmaresc aplicatiile cineva care imi recunoaste user-ele.

De cat timp joci Travian:
2-3 ani cu pauza

Ai jucat si alte servere? Daca da cu ce nume, in ce alianta si cat timp:
s2/ prima editie/ Mare golan rau (eram la inceput si toate numele interesente erau luate)/ 6 luni pana la sfarsitul sv in unul din wing-urile NWT
s6/ prima editie/ Exfurion /5-6 luni/ SW Team/ ravasit bine in timpul razboiului cu eagles (adica voi)

Ai facut parte din alta alianta pe acest server? Daca da care era / este aceea:
Alianta Laguna din care fac parte si acum.

Care au fost / sunt motivele pentru care ai parasit / vrei sa parasesti alianta / aliantele:
Doresc sa parasesc alianta datorita faptului ca liderul aliantei - Lord Protector a parasit alianta pentru alta si acum suntem fara ambasada.

Cat de des intri pe Travian:
Sunt conectat mai toata ziua de la locul de munca.

Cine sunt sitteri tai (numele lor in joc):
Nu am nici un sitter.

Care sunt telurile tale pentru sfarsitul serverului:
Joc defensiv deci un tel precis nu am. Momentan caut jucatori activi si inteligenti cu care sa colaborez pentru defensiva in schimbul unei protectii relative. Sunt constient ca numai contul propiu te poate salva de eventualii atacatori din acest stadiu al jocului.

Ce strategie ai folosit pana acum / Ce stil de joc ai:
De principiu joc defensiv deoarece timpul nu imi permite sa aplic strategii ofensive care in general necesita mai mult timp.

Spune-ne ceva despre tine (varsta, localitate, diverse):
23. Bucuresti. Singura activitate cand sunt la calculator si am un cont este travianul

Ai avut vreodata relatii cu jucatori din SQUAD? Cu cine si ce fel:
In afara de unii dintre cei care m-au macelarit sv trecut cred ca nu. Oricum nu recunosc nici un nume din alianta mare si nici din conducerea wing-urilor.

Ce relatii ai cu vecinii tai / Eventuale probleme, conflicte personale cu ei:
Nu am avut pana acum nici un fel de conflict cu nici unul dintre vecinii mei. Nu am fost niciodata atacat pana acum si ocazional ajut alte persoane cand sunt atacate prin sitter si eventual trupe.

Daca esti de acord sa pui loctiitor pe unul din liderii SQUAD pentru a se uita asupra contului tau inainte de a intra:
Da.
Back to top Go down
constantine
The Quiet Type
The Quiet Type
constantine


Posts : 80
Join date : 2009-07-12
Age : 43
Location : Bucuresti

Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: Re: Aplicatie wing Squad   Aplicatie wing Squad EmptyThu Jul 23, 2009 1:43 pm

Esti, intra-adevar, putin cam in afara cadranului. Doar putin... In legatura cu asta, vreau sa ne spui care este strategia ta in perioada urmatoare (sa zicem... urmatoarea luna)? Unde ai in plan sa iti stabilesti cartierul general? Cand estimezi ca vei fonda satul 2? Ai pus deja ochii pe un cropper sau poate pentru alt tip de oaza pentru satul 2?

Intrebare-capcana: de ce nu ai dat delete la pop75?
Intrebare ajutatoare: cum ai ales username-ul?

Vad in aplicatia ta faptul ca zici ca ai experienta... Povesteste-ne, te rog, care au fost cele mai mari 3 "succesuri" in "cariera" ta travianistica si, bineinteles, cele mai mari 3 "esece".

Intrebare cu shpil: Presupunand ca vei juca alaturi de mare parte din jucatorii care ti-au fost "dujmani" pe s6 trecut... Cum te vei razbuna? whistling

Succes!

Later Edit: De ce ai ales sa vii la noi si sa nu mergi intr-o alianta din NE?
Back to top Go down
pop75
Guest
Anonymous



Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: reply   Aplicatie wing Squad EmptyThu Jul 23, 2009 5:59 pm

Nu am gasit inca un cropper excelent dar sunt unele de 9 cu 25-50 bonus si unul cu 75 bonus. In functie de cat de repede pot scoate sat intru pe el.

User-ul l-am ales intententionat pentru ca intentionam sa joc. A se vedea ca nu am ajuns la pop 75 atat de repede cat se poate... din ce am mai jucat conturi pentru gold in 4-5 zile erau gata... maxim. E altceva decat 'furiosul' , 'smecherul' sau mai stiu eu ce minuni happy

"Succesuri" pot numara destule momente cand diversi offenderi de mare calitate sar la atac cu trupe de doi lei... gen maciuci si se sparg in palisada... nu e cazul aici pentru ca nu am avut pana acum pic de activitata... probabil s-a invatat ca exista iscoada happy

"Esece" ar putea fi momentele de genul "intaririle din satul x au fost atacate" si ma trezesc cu numar de victime egal cu trupe trimise laughing... trist dar pentru cineva care nu se bazeaza pe trupe pentru a trai nu e o tragedie.

Razbunarile au perioada de garantie un server happy

Aliantele din NE nu cunosc ce au facut... despre eagles stiu ce pot sa faca.
Back to top Go down
pop75
Guest
Anonymous



Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: :)   Aplicatie wing Squad EmptySat Jul 25, 2009 6:15 am

Stiu ca mai dureaza dar pot primi niste teme de lucru... poate cine stie mai trece plictiseala de la a tot da refresh pe aici...
Back to top Go down
xjderry
VIP
VIP
xjderry


Posts : 127
Join date : 2009-07-15
Age : 45

Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: Re: Aplicatie wing Squad   Aplicatie wing Squad EmptySat Jul 25, 2009 10:12 pm

pop75 wrote:

Aliantele din NE nu cunosc ce au facut... despre eagles stiu ce pot sa faca.
Ai avut vreodata relatii cu jucatori din SQUAD? Cu cine si ce fel:
pop75 wrote:
In afara de unii dintre cei care m-au macelarit sv trecut cred ca nu. Oricum nu recunosc nici un nume din alianta mare si nici din conducerea wing-urilor.
Pai daca spui ca stiu ce pot face Eagles, atunci cum de nu recunosti pe nimeni din conducerea Eagles, cand 70-80% din cei are au condus aceasta alianta joaca aici ca si actuali leaderi de main si winguri? Sau cand spui serverul trecut nu te referi la s6, ci la alt server?
Ce anume ti-a placut la Eagles pe s6 si ce anume nu ti-a placut?

Spui ca vrei sa joci defensiv. Cum iti organizezi contul astfel incat sa fie defensiv? Adica .. cate sate de defense iti faci si ce anume iti faci in acele sate - ce cladiri si ce armata?

Sa presupunem ca esti atacat pe toate satele si in acelasi timp vecinul tau e atacat si el. Cum procedezi pentru a organiza un defense eficient?
Back to top Go down
pop75
Guest
Anonymous



Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: Re: Aplicatie wing Squad   Aplicatie wing Squad EmptyTue Jul 28, 2009 12:40 am

Userii si-au schimbat numele happy

bringing death din ce-mi dau seama e 'spintecatoru', bbb e timur... restul nu i-am ghicit

Mi-a placut ca erau organizati cum vad ca sunt si acum... puncte slabe nu am prea gasit.

sa zicem ca am 7 sate...

0-capitala-scutieri si druizi in proportii similare cu celebra 3:1 inf:cav folosit de maestrii atacatori big grin
1-defensiv scutieri
2-defensiv scutieri
3-defensiv druidieri
4-support
5-support
6-support

Bineintele toate upgrade-urile facute...

4-resurse capitala pentru lanurile de grau
5,6 resurse pe 1,2,3 pentru upgrade-uri, trupe

in funtie de ce joaca colegul meu...

ofensiv - ii pun lui defence in capitala si pastrez pentru mine numai trupe pentru intercalari (druizi) pe capitala si secundare
defensiv- ii plasez lui intercalari si imi pun mie defence pe capitala si intercalari la atacurile ce par organizate pe satele mele

el are nevoie mai mare de capitala intreaga in timp ce eu ma descurc si fara
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: Re: Aplicatie wing Squad   Aplicatie wing Squad EmptyTue Jul 28, 2009 9:20 am

Acceptat

Vei primi invite intr-unul din SQUAD-uri happy
Back to top Go down
pop75
Guest
Anonymous



Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: Re: Aplicatie wing Squad   Aplicatie wing Squad EmptyTue Jul 28, 2009 9:25 am

Ok.

Astept invitatia.

Zi buna
Back to top Go down
Sponsored content





Aplicatie wing Squad Empty
PostSubject: Re: Aplicatie wing Squad   Aplicatie wing Squad Empty

Back to top Go down
 
Aplicatie wing Squad
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» aplicatie pentru alianta squad sau wing squad
» aplicatie wing Squad
» aplicatie wing squad
» aplicatie wing SQUAD
» Aplicatie wing Squad

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gigel :: Ambasada :: Aplicatii-
Jump to: