Gigel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Divided we fall, but we stand united
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Next Server

Go down 
+15
lstein
Moon&Sunshine
papillon
Barbarul Jan
Enigma
andreiuta.
yetty
kuwabara
falfal
timur
sanziana
C&A
laly
junior
lumysilver
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
yetty
The Quiet Type
The Quiet Type
yetty


Posts : 56
Join date : 2009-09-17
Age : 39
Location : bucuresti

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyFri Oct 29, 2010 9:56 am

sanziana wrote:
[com5] Restart
Dear players!

s3.travian.com will start on Friday November 12 as Travian version 3.6 server. The preregistration will be opened on Wednesday November 10.

Please note that the instant recall function and rally point restrictions will NOT be enabled on this server!

Regards
Tschena

A scris s3 in mesaj dar e s5 ca s3 a inceput deja in octombrie
sanziana da mi si mie te rog linkul acestui mesaj pt ca nu il gasesc nicaieri
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyFri Oct 29, 2010 11:10 am

Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyFri Oct 29, 2010 1:17 pm

deci jucati ofensiv:D
sunt armate micute pe s4. multe dar micute. isi vor face treaba la ce defuri sunt pe wwuri.
pana acum nu a picat mai nimic pe wwuri.
din cate stiu nu e facut nici un blog.

BJ: pe 3 wwuri sunt oameni din squad:))
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyFri Oct 29, 2010 1:28 pm

falfal wrote:
deci jucati ofensiv:D
sunt armate micute pe s4. multe dar micute. isi vor face treaba la ce defuri sunt pe wwuri.
pana acum nu a picat mai nimic pe wwuri.
din cate stiu nu e facut nici un blog.

BJ: pe 3 wwuri sunt oameni din squad:))

Deci Squad castiga S4 laughing
Back to top Go down
falfal
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
falfal


Posts : 759
Join date : 2009-07-20

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyFri Oct 29, 2010 4:12 pm

big grin nu nu bushido.
Back to top Go down
X si S
Guest
Anonymous



Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyFri Oct 29, 2010 4:29 pm

atunci e bine ... vom vedea cum vom juca ... daca ne vedeti prin topuri sa nu va speriati inseamna ca am alunecat pe ghiata neam spart capul si am inceput sa atacam tot ce ne sta in acale in rest facem paladini si lancieric a sa farmam cu ei
Back to top Go down
fanezu
Guest
Anonymous



Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Nationala de travian a Romaniei   Next Server - Page 3 EmptyFri Oct 29, 2010 7:59 pm

Salut, sunt fanezu. Am inceput sa joc travian pe primul ro1, intr-un wing Sparta, apoi pe primul s2, in Ares, am fost lider in Apache, Ragnarok si acum in Aegis pe ro6.
Voi fi mandru soldat in aceasta echipa care va intra pe com5, o adevarata nationala de travian a tarii noastre. Daca aveti o urma de nationalism in voi, haideti sa ne aratam forta.

Citeam ca exista riscul ca MF sa puna numele la ww cand ajunge la nu stiu ce lvl "Columna". Who cares? Mai intai sa ajungem noi acolo. Acest proiect poate este initiat de Columna, dar la ptr el vom trage toti romanii interesati, nu pentru Columna, ci pentru Romania. Vom lasa in urma adversitatile de pe serverele nationale si vom deveni o forta pe com. Madfrog, vmp, timur, sade si altii, vor fi cu totii in aceiasi barca.
Haideti sa scriem istoria. Desteapta-te romane!
Back to top Go down
yetty
The Quiet Type
The Quiet Type
yetty


Posts : 56
Join date : 2009-09-17
Age : 39
Location : bucuresti

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 12:32 am

din cate am citit pe acest topic s-au cam lamurit treburile! ca sa fiu sigur ca am inteles bine vom incepe S5.com pe 12.11.2010 in SW? dar mai departe? cum ne vom recunoaste unii pe altii? nu vom fi decat noi in SW! plus ca nu cunoastem numele tuturor playerilor de pe toate serverele romanesti! sa nu mai zic de faptul ca sunt foarte multi care isi schimba nick-ul pe fiecare server! de unde sa stiu ca cel de langa mine nu este un coleg din squad, columna etc ca sa nu il farmez si sa nu poata sa isi dezvolte contul! stim cu totii ca unii merg la inceput pe economie si ridicarea campurilor de resurse iar altii (majoritatea barbari) nici nu ridica toate campurile la lvl 1 ca a si plecat la farmat cu 2 maciucari! ar fi pacat sa ne farmam intre noi in loc sa ne ajutam cat mai bine, tinand cont de faptul ca pt majoritatea travianul nu este ceva nou dar un server international e o premiera!
Back to top Go down
papillon
The Quiet Type
The Quiet Type
papillon


Posts : 16
Join date : 2010-01-28
Location : Biertan/Tg Mures

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 1:58 am

hai k sare lumea usor cu com-ul...
sper sa ne strangem de o echipa frumusica

pt kid si BJ: eu castig s4 tongue
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 8:56 am

@yetty

Vom stabili un insemn pe care sa il trecem la profil pana ridicam ambasadele. Gasim o modalitate sa ne recunoastem si sa nu ne facem rau unii altora happy
Back to top Go down
X si S
Guest
Anonymous



Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 10:34 am

neaparat trebuie facut acest lucru ca nu stiu cat il pot tine in lesa pe X laughing eu sunt pasnic simer imi place am rabdare ... el e rapid coleric nu e bine sa fie suparat laughing .........
Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 1:38 pm

Este important insa sa fie toata lumea atenta cand se inregistreaza. Alegerea cadranului- SW- este extrem de importanta. Sa nu ne inregistram din reflex in cadranele unde eram obisnuiti sa jucam sau sa ne scape aleator.
Avem sperante sa ne cucerim cadranul nu chiar tot serverul happy ...Cel putin nu asa, din prima happy
Back to top Go down
Enigma
Freshman
Freshman
Enigma


Posts : 152
Join date : 2009-08-12
Age : 36
Location : iasi

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 3:19 pm

in travian mai important decat actiuniile heirupiste de farmare in draci la inceput de server este o evolutie constanta pe tot parcursul serv. atat ca player cat si ca ally.....asa ca este bine sa ne inarmam cu rabdare si cum spunea timur sa ne sprijinim unii pe altii....chiar daca unii vor fi mai micuti....

Z
Back to top Go down
09-lky
Guest
Anonymous



Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 6:18 pm

O sa punem si noi umarul la acest proiect ! Te rog Timur sa postezi aici ceea ce trebuie sa punem la profil sa ne deosebim !

cum spunea cineva pe aici !
Desteapta-te romane

Cu stima,
09-lky Lider NordicD s3.ro

Back to top Go down
timur
Leader SQUAD
Leader SQUAD
timur


Posts : 248
Join date : 2009-07-14

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 6:30 pm

Salut,

Ne bucura decizia voastra si veti vedea ca, impreuna, o sa reusim ceva care sa ramana in istorie!
Deocamdata, noi , cei care avem conturi pe alte servere, am postat la profil un mesaj destinat tuturor romanilor care vor sa participe la acest proiect indraznet. Mai precis, acest mesaj:

"Cea mai buna alianta din Romania se va naste pe viitorul s5.com ,campioni ai serverelor nationale , nuclee de jucatori experimentati de pe s1 , s2 , s3, s4, s6 ...se unesc sub aceelasi nume ca sa joace pe cel mai D I S P U T A T server international. Un proiect 100% romanesc...vrei sa participi ? Inscrie-te pe www.aliantelecolumna.ro sau pe https://squad-s2.forumotion.com/aplicatii-f1/"

Cat priveste inscrisul de la profil care sa ne asigure protectie, eu o sa propun sa fie "TRACIA" mai ales ca acesta este, se pare, numele viitoarei aliante sub care vom activa pe S5.com.
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 7:01 pm

Puteam sa facem o aroganta sa punem numele aliantei GYPSIES ca si asa ne cred toti tigani,macar sa le dam peste nas tongue
Uitati si o sugestie de imn...macar sa ne motiveze la inceput acum:
https://www.youtube.com/watch?v=WTJLu6Q6yv8&feature=related
Back to top Go down
Moon&Sunshine
The Quiet Type
The Quiet Type



Posts : 6
Join date : 2010-02-16

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySat Oct 30, 2010 8:25 pm

Tracia ?
O sa zica ca suntem bulgari sau turci laughing
Back to top Go down
Biti
Guest
Anonymous



Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySun Oct 31, 2010 9:37 am

Nu cred ca este oportun sa punem numele TRACIA ... majoritatea v-or asocia numele aliantei cu bulgarii.
Daca tot vrem sa fim asociati nume-locatie mai bine pune DACIA.


Dacia era în antichitate țara locuită de geto-daci, care erau împărțiți într-un număr mai mare de state și ocupau un teritoriu cuprins între: râul Tisa (vest), râul Nistru și Marea Neagră (est), Dunăre (sud) și Carpații Păduroși (nord). În anumite părți chiar depășeau aceste hotare: spre est peste Nistru, "înaintând până spre Bug", iar spre vest, "ajunseră până la Dunărea panonică".

Regatul dacic a ajuns la cea mai mare întindere a sa în timpul regelui Burebista, având ca hotare: țărmul Mării Negre și Bugul - spre est, Cadrilaterul boem, Dunărea panonică și Morava - spre vest, Carpații Păduroși - spre nord, iar Muntele Haemus (lanțul Balcanilor) - spre sud. Capitala regatului era orașul Argedava.


Parerea mea!
Back to top Go down
sanziana
Elite Poster
Elite Poster
sanziana


Posts : 804
Join date : 2009-07-24
Location : Constanta

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySun Oct 31, 2010 11:51 am

1918, proclamarea Marii Uniri Naţionale

Nu ne putem numi 1918 happy , trebuie sa fie un nume nu poate fi o data , pana la urma tot o unire facem si ar aparea ca un cod pentru ceilalti

Putem avea :

1918-D ( Dobrogea ) , 1918 - O ( Oltenia )


Pana la urma nu trebuie sa aiba legatura cu Romania neaparat , mie mi-a placut foarte tare numele unui film Kick-Ass big grin
Back to top Go down
junior
Freshman
Freshman
junior


Posts : 109
Join date : 2009-07-25
Age : 42
Location : calarasi

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySun Oct 31, 2010 1:27 pm

Da pur si simplu ROMANIA nu mai place la nimeni?
Ca doar asta reprezentam si vrem sa se stie ce tara a castigat s5.com
Ce...ROMANIA nu are "power"?Intrebati-l pe Mutu rolling on the floor
Back to top Go down
mp27
Guest
Anonymous



Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySun Oct 31, 2010 5:42 pm

ar fi de evitat sa aratam nationalismul pe fata. asta va atrage multe antipatii. si nu fac referire doar la ROMANIA. la fel se poate intampla cu orice tara.
din acest motiv cred ca nu ar trebui sa fie numele ROMANIA sau ceva care duce cu mintea imediat la Romania
Back to top Go down
andreiuta.
The Quiet Type
The Quiet Type
andreiuta.


Posts : 24
Join date : 2009-10-11

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySun Oct 31, 2010 7:40 pm

sustin mesajul lui mp27
nu ar trebui neaparat sa punem romania .....
Back to top Go down
papillon
The Quiet Type
The Quiet Type
papillon


Posts : 16
Join date : 2010-01-28
Location : Biertan/Tg Mures

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptySun Oct 31, 2010 8:02 pm

nici nu o sa fie romania...ca la cat suntem de iubiti in europa...vom fi primii bubuiti ;0
Back to top Go down
lstein
The Quiet Type
The Quiet Type
lstein


Posts : 1
Join date : 2010-10-27
Location : Targu Mures

Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyMon Nov 01, 2010 10:14 am

De ce nu "AOR" , din cate stiu a mai fost folosit pe serverele de pe Com .
Back to top Go down
fanezu
Guest
Anonymous



Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 EmptyMon Nov 01, 2010 10:23 am

Carpathian - Carpathian Realm
Back to top Go down
Sponsored content





Next Server - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Next Server   Next Server - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Next Server
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» aplicatie pe sever 2
» Filmul SQUAD de final de server

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gigel :: Ambasada :: Aplicatii-
Jump to: