Gigel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Divided we fall, but we stand united
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 aplicatie pentru wing squad :)

Go down 
+2
sven hassel
CNS - Ciumy
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySat Sep 05, 2009 11:38 pm

Nume: scandal

Jucator ID:


Populatie: 388

Locatie (SE/NE/NW/SW) si coordonate: nw

Cine poate recomanda pentru tine: -

De cat timp joci Travian: aproximativ 1 an

Ai jucat si alte servere? Daca da cu ce nume, in ce alianta si cat timp: da am jucat pe mai multe servere

Ai facut parte din alta alianta pe acest server? Daca da care era / este aceea: X-TASY

Care au fost / sunt motivele pentru care ai parasit / vrei sa parasesti alianta / aliantele: paai nu cred ca va mai avea un viitor alianta asta si sunt inconjurat de playeri din squad

Cat de des intri pe Travian: aproximativ 2-3-4 ore pe zi

Cine sunt sitteri tai (numele lor in joc): nu am

Care sunt telurile tale pentru sfarsitul serverului:

Ce strategie ai folosit pana acum / Ce stil de joc ai: de deffence

Spune-ne ceva despre tine (varsta, localitate, diverse): 17 ani

Ai avut vreodata relatii cu jucatori din SQUAD? Cu cine si ce fel: nu

Ce relatii ai cu vecinii tai / Eventuale probleme, conflicte personale cu ei: neutru happy

Daca esti de acord sa pui loctiitor pe unul din liderii SQUAD pentru a se uita asupra contului tau inainte de a intra: da
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: edit1   aplicatie pentru wing squad :) EmptySat Sep 05, 2009 11:39 pm

@edit ... UID: 2413
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: r   aplicatie pentru wing squad :) EmptyWed Sep 09, 2009 11:55 pm

de 4 zile nici macar un raspuns sad
Back to top Go down
CNS - Ciumy
Leader T-SQUAD
Leader T-SQUAD
CNS - Ciumy


Posts : 765
Join date : 2009-07-18
Age : 42

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyThu Sep 10, 2009 4:04 am

dc aplici tocmai acum??

pana acum ce ai facut?? sau priveai cu dispret aceasta alianta?
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyThu Sep 10, 2009 1:24 pm

nu o priveam cu dispret deloc
doar ca eram/sunt in alta alianta acum si am si un prieten in squad acum si ar fi mai usor sa il ajut
oricum cum vreti voi
Back to top Go down
sven hassel
Freshman
Freshman
sven hassel


Posts : 282
Join date : 2009-08-11
Age : 50
Location : Galati

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyThu Sep 10, 2009 3:57 pm

(180|-97)
(8|-45)


??Care sunt telurile tale pentru sfarsitul serverului:


acum esti in vacanta? Daca incepi scoala cum ramane cu travianul? tot asa o sa intri?

ce fel vezi relatiile cu sitterii? dar cu restul aliantei/aliantelor?

spune cateva impliniri sau dezamagiri in joc intamplate in acest an de cand joci!

ce intelegi prin strategie/stil deffence?

m-as bucura sa respunzi la fiecare intrebare! spor
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyThu Sep 10, 2009 11:24 pm

teluri.. pai sa supravietuiesc ... sa nu fiu sters de pe harta si sa ajut alianta daca pot...

da sunt inca la scoala si o sa intru intre orele 14:00 cand vin de la scoala si pana ma culc, bineinteles nu non-stop

pai impliniri ca am reusit sa dezvolt contul acesta si inca un cont,destul de bine, pe alt server si dezamagiri ... 2 conturi ferma pe speed sad adica 1 e ferma ca de pe celalalt nu se fura doar ca ii atacat

strategie deff? pai sa am trupe de deff si nu combinate
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyThu Sep 10, 2009 11:26 pm

ah , am uitat o intrebare happy

pai cu sitteri sa ma inteleg bine cu ei si sa fie de incredere , nu pot sa pun pe oricine care nu cunosc , si cu alianta ... "ajuta si vei fi ajutat" tongue
Back to top Go down
CNS - Ciumy
Leader T-SQUAD
Leader T-SQUAD
CNS - Ciumy


Posts : 765
Join date : 2009-07-18
Age : 42

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyFri Sep 11, 2009 3:21 am

explicami si mie dc ai facut al 2 lea sat tot normal??
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyFri Sep 11, 2009 10:50 am

ca e prea departe de primul sat si daca era cropper dura prea mult ca sa trimit resurse pana sa il cresc
si l-am facut departe ca nu vroiam sa risc sa fiu farmat la inceput
Back to top Go down
Surtur
Leader S-SQUAD
Leader S-SQUAD
Surtur


Posts : 1168
Join date : 2009-07-29
Age : 37
Location : Bucuresti

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyFri Sep 11, 2009 10:24 pm

Doua neclaritati:

1.
Spui ca joci defensiv. Din ce-mi dau eu seama jocatorii activi nu prea sunt farmati, mai ales daca joaca defensiv.
Eu nu atac jucatori defensivi decat in stadiile mai avansate a jocului sau cand prind trupe in sat in raport dezechilibat (200 de pretorieni ->ii omor cu 300 tk, 300 lancieri ->ii omor cu 1k axe etc)

2.
Daca joci defensiv si-ti faci satele la 100 de ani de restul aliantei pe cine crezi ca mai poti ajuta? In cat timp poti tu trimite de la satul tau defence catre mine?
Daca faci 17 ore pana la mine crezi ca ma mai ajuta cu ceva ca esti pe drum? Daca dureaza 5 ore pana citesti mass-ul initial de deff si inca 17 ore pana ajungi la mine cu ce ma mai poate ajuta armata ta defensiva?

Esti iertat de punctul 2 daca ne explici urmatoarele:

1. Cum faci ca defence ul tau sa devina util pentru alianta chiar daca esti departe de zonele vizate intru-un razboi intre cadrane. Ce imbunatatiri aduci satelor din care scoti defence in acest sens?

2. Care sunt unitatile de defence ale rasei tale?

3. Care este raportul in care vei instrui trupele defensive ale rasei tale pentru ca defence-ul pe care il faci sa fie eficient?
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyFri Sep 11, 2009 11:10 pm

l-am facut departe ca vreau sa ma mut acolo si toate satele in zona aia le voi face (unde este satul 2)

nu suat farmat acum de nimeni nici un atac (si nici nu vreau)

1.
fac arena, caut sitter, incerc sa fiu mai activ
si cavaleria o trimit separat de scutieri ca ajunge mai repede ...

2.
scutier - deff
druider - deff
tarabostes - deff

3.
raport de 2:1 scutieri:cavalerie
Back to top Go down
Surtur
Leader S-SQUAD
Leader S-SQUAD
Surtur


Posts : 1168
Join date : 2009-07-29
Age : 37
Location : Bucuresti

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyFri Sep 11, 2009 11:36 pm

De ce planuiesti sa folosesti tarabostes in defensiva?

Nu crezi ca 3 crop pe ora si o durata de instruire asa mare il face destul de instabil pentru a putea fi produs repede si in cantitate mare... de fapt asta conteaza de principiu la defence... sa poti sa faci multi, repede si de pe mai multe sate.

Am mai vazut asta la alti jucatori dar nu mi se pare o varianta foarte buna.
Back to top Go down
trisez
The Quiet Type
The Quiet Type
trisez


Posts : 98
Join date : 2009-07-21

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySat Sep 12, 2009 2:44 am

scandal wrote:


2.
scutier - deff
druider - deff
tarabostes - deff



Tarabostes pt deff ?Fa niste calcule, 5 scutieri sunt aproape cat 1 tarabostes ca resurse pt antrenare, plus obtii un deff mai mare contra cavalerie cu 5 scutieri(250points) chiar daca consumul de crop este un pic mai mare. Mai gandeste-te, cum zicea Surtur, in situatie de criza cu cazarma lvl 20 antrenezi mai repede scutieri decat tarabostes , plus costa mai putin si decat sa antrenezi 1 tarabostes pe ora mai bine antrenezi 7-8 scutieri, ma refer la 1000productie/ora ... bafta in continuare. winking
Back to top Go down
CNS - Ciumy
Leader T-SQUAD
Leader T-SQUAD
CNS - Ciumy


Posts : 765
Join date : 2009-07-18
Age : 42

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySat Sep 12, 2009 3:14 am

si dc nu ai facut satu 2 langa un croper sau semicrop?
Back to top Go down
CNS - Ciumy
Leader T-SQUAD
Leader T-SQUAD
CNS - Ciumy


Posts : 765
Join date : 2009-07-18
Age : 42

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySat Sep 12, 2009 6:10 am

sa imi dai un mesaj in joc pls

ms
Back to top Go down
sven hassel
Freshman
Freshman
sven hassel


Posts : 282
Join date : 2009-08-11
Age : 50
Location : Galati

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySat Sep 12, 2009 6:46 pm

ai satul 2 foarte departe, dezvoltarea lui ar putea fi o problema pentru aparitia satului 3.
tot din cauza asta poate aparea si intrebarea suplimentara...
satul 3 pe cand? (un calcul simplu in functie de puncte si de cum crezi a te vei dezvolta cu sat 2)
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySat Sep 12, 2009 10:57 pm

CNS ti-am trimis mesaj in joc

sven hassel: sa mai dezvolt putin satul 2 si o sa apara si al 3lea
Back to top Go down
CNS - Ciumy
Leader T-SQUAD
Leader T-SQUAD
CNS - Ciumy


Posts : 765
Join date : 2009-07-18
Age : 42

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySun Sep 13, 2009 5:18 am

trebuie sa le scri si colegilor aici happy
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySun Sep 13, 2009 10:38 am

deoarece daca il faceam cropper dura prea mult sa trimit resurse pe satul cropper asa il dezvolt putin pe satul acela normal apoi fondez cropperul si o sa fie mai usor de crescut
Back to top Go down
Irynuka
Leader A-SQUAD
Leader A-SQUAD
Irynuka


Posts : 554
Join date : 2009-07-24
Age : 43
Location : In sangele tau ...

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySun Sep 13, 2009 11:12 am

Vecinul meu e sitter la mine si eu la el . Azi am nevoie de 5k resurse si m`am gandit sa iau de la el . Gresesc ?
M`a rugat un coleg sa intru pe contul lui cu parola lui ... pot ?
Am un "prieten " intr`o alianta adversa . Sunt cu ochii pe el de multa vreme si as vrea sa`l distrug . Am informatii ca e plecat din localitate si vreau sa`i fur satul extinsa . Prtoblema e ca nu stiu care e ala . Cum aflu pe ce sat/e are cazarma extinsa ?
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptySun Sep 13, 2009 2:07 pm

pai eu asa stiu ca poti sa faci schimb re resurse cu loctiiotor sau utilizator care foloseste acelasi pc doar 1:1 trimiti 5k resurse de lut (de exemplu) si primesti 5k resurse de fier( ede ex)

pai poti daca conturile sunt puse la utilizare acelasi pc . nu sunt 100% sigur aici

scuze dar aici nu stiu nu sunt foarte experimentat joc si eu din placere nu stiu toate astea sad o sa le mai invat pe parcurs . asta este
Back to top Go down
CNS - Ciumy
Leader T-SQUAD
Leader T-SQUAD
CNS - Ciumy


Posts : 765
Join date : 2009-07-18
Age : 42

aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyTue Sep 15, 2009 2:21 am

scandal wrote:
deoarece daca il faceam cropper dura prea mult sa trimit resurse pe satul cropper asa il dezvolt putin pe satul acela normal apoi fondez cropperul si o sa fie mai usor de crescut

si al 3 lea sat unde o sa il fondezi??? din nou la 180 de casute?? si o sa fonmdezi tot sat normal nu? ca dureaza sa trimiti resurse nu??
Back to top Go down
scandal
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) EmptyTue Sep 15, 2009 11:11 am

o sa il fondez langa al 2lea si cropper
Back to top Go down
Oleg
Guest
Anonymous



aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: aplicatsia   aplicatie pentru wing squad :) EmptyWed Sep 16, 2009 9:54 pm

1.Nume: Oleg

2.Jucator ID:

3.Populatie: 154

4.Locatie (SE/NE/NW/SW) si coordonate: SE

5.Cine poate recomanda pentru tine: Morar, sunt sub protectsia lui... shi sunt instruit de el, il cunosc personal

6.De cat timp joci Travian: primul cont, nu pot sa ma laud cu ceva date despre aceasta

7.Ai jucat si alte servere? Daca da cu ce nume, in ce alianta si cat timp: raspunsul mai sus

8.Ai facut parte din alta alianta pe acest server? Daca da care era / este aceea: nu deoarece Morar a spus ca daca voi intra in vreo aliantsa doar in SQUAD (vreon wing a lui SQUAD big grin )

9.Care au fost / sunt motivele pentru care ai parasit / vrei sa parasesti alianta / aliantele: raspunsul mai sus

10.Cat de des intri pe Travian: eu de la 14:00 - 22:00 aprox. Morar cind e on mai intra sa vada cum merg treburile

11.Cine sunt sitteri tai (numele lor in joc): Morar

12.Care sunt telurile tale pentru sfarsitul serverului: Deff la Maxim!!!

13.Ce strategie ai folosit pana acum / Ce stil de joc ai: pai ce sa zic la moment tselul meu e sa ridic cit mai repede al 2-lea sat, ca sa-l fac linga capitala lui morar shi pe viitor ii voi trimite deff in caz de ceva...

14.Spune-ne ceva despre tine (varsta, localitate, diverse): 17 ani, Chişinău, învaţ la colegiul de înformatică...

15.Ai avut vreodata relatii cu jucatori din SQUAD? Cu cine si ce fel: ca sa nu ma repet, Morar

16.Ce relatii ai cu vecinii tai / Eventuale probleme, conflicte personale cu ei: Morar a facut ca sa nu am probleme... shi nu le am se mai intimpla ca sunt atacat dar dupa tot e bine

17.Daca esti de acord sa pui loctiitor pe unul din liderii SQUAD pentru a se uita asupra contului tau inainte de a intra: poftim nu este nici o problema... call me
Back to top Go down
Sponsored content





aplicatie pentru wing squad :) Empty
PostSubject: Re: aplicatie pentru wing squad :)   aplicatie pentru wing squad :) Empty

Back to top Go down
 
aplicatie pentru wing squad :)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Aplicatie pentru un wing SQUAD
» aplicatie pentru alianta squad sau wing squad
» Aplicatie pentru wing Sqad
» aplicatie pentru alianta A squad sau D squad sau H squad
» Aplicatie wing Squad

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gigel :: Ambasada :: Aplicatii-
Jump to: